Manuálterápia

Milyen panaszok ellen segíthet a manuálterápia? Itt van 5 példa!

A manuálterápia a támasztó és mozgató szervrendszert segít helyreállítani, jobban mondva, ezek harmóniáját próbálja stabilizálni. Remek választás és nagy segítség, ha a gerinccel vagy az ízületekkel van probléma. Természetesen a meglévő izomcsomók esetén és fájdalomcsillapításnál is tökéletes megoldás. Ha kíváncsi vagy a kezelés menetére, akkor egyszerűen kattints a www.gyogytornaszom.hu linkre! Itt minden olyan információt megtalálhatsz, ami a manuálterápiával kapcsolatos.

A holisztikus szemlélet, amivel a szakemberek dolgoznak, az embert és a problémát is egyetlen egészként szemléli. Nem külön testtájakra koncentrál, hanem az egész testre. Minden terápiás kezelést, kivétel nélkül 1 órás állapotfelmérés előz meg. Előfordulhat, hogy röntgen, CT vagy MR vizsgálat is a részét fogja képezni a felmérésnek. Természetesen a szakorvos kérhet laborvizsgálatot is, ami általában vérvétel szokott lenni. Ezek feltétlenül szükségesek ahhoz, hogy a gyulladás helyét, mértékét, valamint a fájdalom jellegét és a terápiás kezelést meg tudják állítani.

Mikor lehet alkalmazni a manuálterápiát?

Először is remek fájdalomcsillapító hatásai vannak. Bármilyen jellegű fájdalom esetén használható és az eredmény 10-15 alkalom után már garantálható. Másodszor jó választás, ha az ízületek mozgáskorlátozottak. Ez jelenthet valamilyen blokkot a csigolyák között. A manuálterápia nagy segítség az ízületek statikájának helyreállítása során. Erre általában akkor van szükség, ha a csigolyák között lévő kisízület valamilyen oknál fogva elmozdul.

A speciális kezeléssel az általános közérzet is javítható és az izomegyensúly is helyreállítható. Van néhány olyan állapot is, ami miatt nem javasolják a speciális terápiát. Ilyen például egy friss műtét, illetve akut gyulladás. Kizáró oknak számítanak a következők is: friss sérülés, szalagszakadás, előre haladott csontritkulás, oszteoporózis, tumoros megbetegedés, vérzékenység, lázas, influenzás állapot, valamint agyi és egyes érbetegségek.

Mit jelent az önterápia és fontos-e?

Az önterápia, ami a manuálterápiás kezeléseket követi, elengedhetetlen részét képezi a regenerálódás szakaszának. Egyszerűen nem lehet elhagyni, hiszen akkor a gyógyulás is lassúbb lesz. A manuálterápia utáni kezelés a pácienssel együttműködve történik. Célirányosan, erős, nyújtó gyakorlatokat kell végezni, amikkel el lehet érni a mozgásjavulást. A terápia után otthon is meg kell csinálni megadott ismétlésszámokkal és gyakorisággal az aktív tornagyakorlatokat.

Fontos ezek becsületes elvégzése, hiszen ezekkel megakadályozható a panaszok újbóli kiújulása. A speciális kezelés rendkívül nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre. Akkor is érdemes felkeresnie egy manuálterápiával foglalkozó szakembert, ha a panaszok még nem jelentkeztek, de rendszeresen érez fizikai fájdalmat, végtagzsibbadást, valamint fáradtságot. Ezek ugyanis intőjelei lehetnek annak, hogy valamelyik ízületnél problémák lehetnek, a test pedig próbál jelezni. Lépjen időben és ne hagyja, hogy elhatalmasodjon a fájdalom!